post

Kurs Redux (podstawy)

Bezpłatny kurs Redux skierowany do początkujących osób. Naucz się jak korzystać z Redux w aplikacjach React.

Redux jest to biblioteka, która pozwala zarządzać stanem w aplikacjach webowych. Dzięki swojej prostocie i elastyczności stała się błyskawicznie hitem wśród developerów React na całym świecie.

Wraz z tworzeniem zaawansowanych aplikacji pojawia się problem przekazywania propsów z komponentów nadrzędnych (rodziców) do podrzędnych (dzieci). Redux świetnie niweluje ten problem oraz pomaga oddzielić warstwę zarządzania stanem aplikacji od kodu komponentów. Osobiście jestem zwolennikiem rozwiązania by komponenty Reactowe były możliwie bardzo odpowiedzialne wyłącznie za prezentację danych. Wszystkie asynchroniczne operacje jak aktualizowanie rekordów, pobieranie czy kasowanie ich powinno być wyrzucone na zewnątrz i Redux oferuje szereg narzędzi by to realizować.

W poniższym nagraniu pokrótce omawiam czym jest Redux oraz dlaczego warto się go nauczyć. Pod filmikiem znajdziesz odnośniki do kolejnych lekcji, z których szczegółowo dowiesz się jak implementować poszczególne elementy.

Kod z wszystkich lekcji znajdziesz na Github.

Kurs jest tworzony dla Ciebie, więc jak masz jakieś uwagi bądź pytania to zapraszam do korzystania z sekcji komentarzy lub Discord.

Copyright © 2018 - 2024 FULLSTAK Sp. z o.o.